Podstawy modelowania 3D w programie SolidWorks

Planowany termin szkolenia: październik 2024 (weekend – sobota i niedziela)
Koszt uczestnictwa: 800 zł (dla studentów PK 700 zł)
Czas trwania: 2 dni (16h), w godz. 9:00 – 15:30
Forma szkolenia: szkolenie realizowane stacjonarnie
Termin przyjmowania zgłoszeń: 30 czerwca 2024 r.

Sposób zapisu: wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać na adres: cj@pk.edu.pl

SOLIDWORKS jest to program typu CAD 3D umożliwiający zaprojektowanie modeli bryłowych, złożeniowych, rysunków technicznych, symulacji ruchu i obciążenia, animacji itd. Ponadto umożliwia złożenie wszystkich elementów w jeden projekt oraz przygotowanie dokumentacji produkcyjnej.

Szkolenie kierujemy do osób, które chcą opanować podstawy pracy w oprogramowaniu CAD środowiska SOLIDWORKS. Szczególnie zainteresowani zajęciami mogą być studenci i absolwenci kierunków studiów pokrewnych dziedzinie inżynierii mechanicznej, zwłaszcza związanych z projektowaniem maszyn i urządzeń.

Dzięki szkoleniu:

• poznasz aktualne narzędzia i techniki modelowania 3D części i złożeń zarówno statycznych jak i kinematycznych,
  • przybliżymy Ci zasady wykonywania dokumentacji technicznej 2D na podstawie modeli 3D w programie SolidWorks,
  • dowiesz się jak odpowiednio dobierać narzędzia i metody modelowania w celu wykonania określonego zadania projektowego.

Program szkolenia:

1. Modelowanie części
    1. ustawienia konfiguracyjne, paski narzędziowe, obsługa z pomocą myszy i klawiatury;
    2. główne funkcje szkicownika: wstawianie linii, łuków, nadawanie relacji;
    3. podstawowe operacje 3D: wyciągnięcie na odległość, wyciągnięcie obrotowe, zaokrąglenie, fazowanie, kreator otworów;
    4. narzędzia szkicownika: symetria, przycinanie, zaokrąglenia, sposoby wymiarowania;
    5. zasady i metody modyfikacji istniejących modeli, rozwiązywanie częstych problemów.
  2. Modelowanie złożeń
    1. wstawianie istniejących części do złożenia;
    2. nadawanie wiązań;
    3. wykrywanie przenikania, edycja części w kontekście złożenia;
    4. korzystanie z biblioteki gotowych elementów znormalizowanych
  3. Tworzenie dokumentacji 2D
  4. Podsumowanie, zaliczenie

Dodatkowe informacje:

• Uzyskiwane dokumenty: zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
  • Każdy uczestnik otrzymuje edukacyjną wersję SolidWorks do użytku prywatnego.