Praktyka projektowania 3D w programie Solidworks

Planowany termin szkolenia: 8-9 czerwca 2024 r. (weekend – sobota i niedziela)
Koszt uczestnictwa: 900 zł *
Liczba godzin: 16
Czas trwania: 2 dni, w godz. 9:00 – 15:30
Forma szkolenia: szkolenie realizowane stacjonarnie
Termin przyjmowania zgłoszeń: 20 maja 2024 r.
Sposób zapisu: wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać na adres: cj@pk.edu.pl

*Studenci PK, którzy zdecydują się na udział w szkoleniu, w jego cenie otrzymają voucher, dzięki któremu mogą nieodpłatne przystąpić do egzaminu celem uzyskania Certyfikatu SolidWorks Associate.

SOLIDWORKS jest to program typu CAD 3D, który umożliwia zaprojektowanie modeli bryłowych, złożeniowych, rysunków technicznych, symulacji ruchu i obciążenia, animacji itd. Ponadto daje możliwość na złożenie wszystkich elementów w jeden projekt oraz przygotowanie dokumentacji produkcyjnej.

Szkolenie kierujemy do osób, które chcą opanować zaawansowane techniki pracy w oprogramowaniu CAD środowiska SOLIDWORKS. Uzupełnia ono wiedzę nabytą na studiach o umiejętność modelowania maszyn i urządzeń w jednym z najpopularniejszych parametrycznych i zintegrowanych programów CAD 3D. W ramach szkolenia uczestnicy poruszają zaawansowane zagadnienia związane z modelowaniem części, renderingiem i animacją modeli, obliczeniami wytrzymałościowymi (moduł Simulation) oraz modelowaniem powierzchniowym.

Dzięki szkoleniu:

• poznasz aktualne narzędzia i techniki projektowania 3D, które obejmują zaawansowane procedury modelowania części i złożeń, rendering, animację i elementy modelowania powierzchniowego w programie SolidWorks,
  • zdobędziesz umiejętności odpowiedniego doboru narzędzi i metod modelowania w celu wykonania określonego zadania projektowego.

Przed przystąpieniem do szkolenia sprawdź czy:

1. w odniesieniu do modelowania części znasz obsługę szkicownika i potrafisz samodzielnie wykonać: prosty szkic na podstawie rysunku 2D), oraz podstawowe operacje: wyciągnięcie na odległość/obrotowe, zaokrąglenie/sfazowanie, kreator otworów,
  2. w aspekcie modelowania złożeń potrafisz wstawiać komponenty i nadawać wiązania,
  3. umiesz wykonać prosty rysunek 2D z modelu części lub złożenia.

Program szkolenia:

1. Techniki modelowania części i złożeń
  2. Rendering i animacja
  3. Modelowanie powierzchniowe
  4. Podsumowanie, zaliczenie

Dodatkowe informacje:

• Uzyskiwane dokumenty: zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
  • Każdy uczestnik otrzymuje edukacyjną wersję SolidWorks do użytku prywatnego.