Vademecum Jakości

Nakład wyczerpany

Autorzy: Agnieszka Pieczonka, Adam Tabor.

Kraków, 2003

Praca wyróżniona Nagrodą Rektora Politechniki Krakowskiej

Vademecum Jakości to publikacja z zakresu zarządzania jakością, która może być pomocna wszystkim teoretykom i praktykom zajmującym się tą dziedziną zarządzania. W zwartej, przejrzystej formie zawarto ponad 300 najważniejszych pojęć, definicji, i objaśnień związanych z szeroko pojętą dziedziną zarządzania jakością, certyfikacją i oceną zgodności. Hasła są uporządkowane alfabetycznie, poprzedzone sentencjami i aforyzmami. Całość wzbogacona jest ponadto 40 dowcipnymi ilustracjami, obrazującymi prezentowaną tematykę, co bardzo dynamizuje suchą formę encyklopedyczną, a przez to opracowanie staje się jeszcze bardziej przyjazne czytelnikowi. Vademecum może stać się bardzo pomocne także dla wszystkich studentów i specjalistów pogłębiających swoją wiedzę w zakresie zarządzania jakością na wszelkiego rodzaju studiach i kursach poświęconych tej tematyce, które w coraz szerszym zakresie są organizowane przez różnego rodzaju ośrodki akademickie, w tym także przez Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.